TEOG Nakil İşlemi Nasıl Olacak?

Eğitim ekrm
loading...

Evet liseye geçiş için sınav, sınavlar sistemi olan TEOG, gözlem ve izlenimlerime göre öğrenci ve velilerin pek anlam veremediği bir lise geçiş sistemi gibi görünüyor. Bu yazıya değinme amacım ise başta kardeşim olmak üzere birçok öğrencinin yerleştiği yada yerleştirildiği liseden memnun olmamalarından dolayı nakil işlemine başvurmalarına yardımcı olma düşüncesidir. TEOG sınav sistemine bu başlık altında değinmek istemiyorum başka yazılarda ayrıntılı bir biçimde değinirim.

Evet TEOG nakil işlemi nasıl yapılacak? Bu sorunun cevabı kesinlikle çoğu öğrenci ve veli tarafından merak edilen soruların başında gelmektedir.
Evet bugün kardeşimin nakli için işlemleri gerçekleştirdik ve TEOG nakil işlemi basit bir dilekçe ile tamamlanıyor.
Şöyle ki, yerleştiğiniz liseye gidip nakil işlemi yapmak istiyorum dediğiniz taktirde sizden sordukları soru kimlik bilgileri oluyor. Dilekçe kağıdı hazır bir şekilde size veriliyor sadece boş alanları doldurup imzalıyorsunuz. TEOG nakil işlemi bu kadar ve bunun dışında garip olan şey her hafta eğer nakil işlemi başarılı olmadıysa tekrar dilekçe yazmanız gerekmektedir. TEOG nakil işlemi nasıl yapılır? Sorunun cevabını aldığınızı umarak TEOG ile ilgili farklı konulara değineceğiz. Sağlıcakla…

TEOG Nakil İşlemi Nasıl Olacak?
Değerlendir

Bir önceki yazımız olan Üniversite Kayıtları için Gerekli Belgeler başlıklı makalemizde Üniversite ve üniversite kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir