Sarışın Makyajı Nasıl Yapılır?

Moda editör
loading...

Sarışın bayanlar için bazı makyaj tonları çok ağır durabilmekte ve bazen yanlış renk tonları cildi solmuş gibi gösterebilmektedir. Doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak için sarışın olarak makyajda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Günlük makyajınız hafif ve doğal olmalıdır. Pembe veya bej göz farı, pembemsi gül renginde allık ve doğal tonlarda bir ruj ile bu görünümü yakalayabilirsiniz. Siyah maskaradan kaçınmalı ve onun yerine orta veya açık kahverengi maskara tercih etmelisiniz.

Özel bir davette gümüş veya gri tonları size yardımcı olacaktır. Açık gri göz farını tüm göz kapağınıza sürün ve dış kıvrım yerine daha koyu gri renkteki göz farını sürün. Aşağıdaki kirpiklerinizin yerleştiği çizgiye gümüş metal renkte göz kalemi uygulayın ve üstteki kirpiklerinizin yerleştiği çizgiye daha yumuşak gümüş renkteki göz kalemini uygulayın. Mercan renginde allığınızı hafifçe sürün ve çok parlak olmayan renkte bir ruj ile bu görünümü tamamlayın.

Platinyum sarışınlar makyajlarında yeşil, kahverengimsi gri ve gümüş tonlarını göz makyajlarında kullanabilirler. Bronz ve bakır renklerini kullanmaktan kaçınılmalıdır. Ruj için pembe tonları tercihtir ama mavi-kırmızı tonları da bambaşka bir hava katabilir. Turuncu rengine yakın tondaki rujlar tercih edilmemelidir. Bal veya karamel rengindeki sarışınlar kıpkırmızı bir ruj ile harika gözükebilirler.

Mavi gözlü sarışınlar göz makyajlarında gri, gümüş veya metalik mavi tercih etmelidir. Kahverengi gözlü sarışınlar ise mor veya kahve tonlarını rahatlıkla kullanabilir. Kaşların ise saç tonundan bir ton daha koyu olması yüz hatlarını daha belirgin kılacaktır.

Sarışın Makyajı Nasıl Yapılır?
2 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Balık Etekli Abiye Modelleri başlıklı makalemizde abiye elbise, abiye kıyafet ve balık etekli abiye hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir