Lens Kullanan Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Moda editör
loading...

Birçok kadın için makyaj, vazgeçilmez bir tutkudur. Her kıyafete ve her yere göre farklı makyaj teknikleri kullanarak bakımlı olmak isterler. Makyaj yaparken özel durumunuz varsa bunları da dikkate almalısınız. Örneğin lens takıyorsanız makyajınızı daha dikkatli bir şekilde yapmanız doğru olacaktır. Hele hele göz makyajı kısmında daha tedbirli olmalısınız. Örneğin lensinizi makyaj yapmadan önce takmış olmalısınız. Bu sayede gözünüze yabancı bir madde ya da toz girmesini engellemiş olursunuz. Makyaj sonrasında lens takmak herhangi bir mikrobik duruma sebebiyet verebilir. Ya da lens takmaya çalışırken makyajınızı bozabilirsiniz. Lens kullanan kadınlar toz pudralar yerine sıkıştırılmış pudraları tercih edebilirler.

Bu sayede toz pudraların gözlerine kaçma risklerini önlemiş olurlar. Allığa gelirsek de allık sürerken tozlanma problemini engellemek için allık fırçasını yüzünüzde yavaşça hareket ettirmelisiniz. Sert hareketlerden ve darbeden uzak durmalısınız. Yumuşak ve büyük bir fırça, bu esnada işinizi kolaylaştırabilir. Fakat siz yine de allık sürerken gözlerinizi kapatın. Bu sayede gözünüze yabancı bir toz maddesinin kaçmasını önlemiş olursunuz. Göz farlarında da sıvı farları tercih etmelisiniz. Toz olanlar gözünüze kaçtıklarında lensiniz için sıkıntı oluşturabilirler. Eğer toz fardan vazgeçemiyorsanız da bunu iyi bir fırça ile yapın. Fırçayı üfleyerek fazla toz kalmadığından da emin olun. Eyeliner ya da kelam kullanırken de alt gözünüzün iç taraflarına doğru sürmemeye özen gösterebilirsiniz. Rimel konusunda ise herhangi bir sıkıntı yoktur. İstediğiniz yapıdaki rimeli dikkatli bir şekilde kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Lens Kullanan Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?
3 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Sarışın Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde makyaj, makyaj teknikleri ve sarışın makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir