Kabızlığa Ne İyi Gelir ?

Sağlık editör
loading...

Sindirim sisteminin düzenli çalışmamasının sonucu oluşan ve beslenme, hareketsizlik de tetikleyen kabızlık sorunu için bu sorunu ortadan kaldırmak sizin elinizde. İşi kabızlığa iyi gelen besinleri alırsa ve dikkat edeceği birkaç nokta ile artık kabızlık sorunu ortadan kalkacaktır.

Su, su sindirim sistemi için çok önemlidir, sabah uyanır uyanmaz bir bardak su için yemeklerden önce bir bardak ve yemek yedikten sonra da bir bardak su için yemek olsun, meyve olsun, yediğiniz tatlılar özellikle su tüketin su yediklerinizin hızlı sindirimi sağlar.

  • Yoğurt, yoğurt öğle ve akşam yemeklerinde bir kase yoğurt tüketin yoğurt sindirimin çalışmasını sağlar ve sağlık açısında yararları saymak ile bitmez yoğurdun.
  • Sebze ağırlıklı beslenin ve meyve boca tüketin meyve sindirim sistemin dostudur.
  • Çorbalar özellikle akşam yemeklerinde bir kase çorba oldukça yarar sağlayacaktır.
  • Salata bolca salata tüketin ve limon sıkın üzerine hem kilo sorunu olanlar için hem de sindirim sistemi için.
  • Hamur işlerini az tüketmemeye çalışın ve yemeklerden sonra hareketsiz durmayın geç saatler de yemek yemeyin.

Günde bir bardak süt mutlaka için, vücudumuzun yararlı yağlara da ihtiyacı vardır, fındık, ceviz ve badem bunlardan günde birkaç adet tüketin. Sindirime yardımcı olan yararlı yağlardır. Yemeklerinizi zeytin yağı ile yapmaya özen gösterin. zeytin yağı kabızlığa iyi gelir kabızlık sorunu yaşadığınız günlerde bir çay kaşığı zeytinyağı için kısa sürede etkisini gösterecektir.

Kabızlığa Ne İyi Gelir ?
6 Oy verildi, ortalama: 4.7

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusundan Kurtulmak için 10 Doğal Yol başlıklı makalemizde ağız kokusu, Ağız kokusu çözüm ve ağız kokusu için 10 yol hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir