Genç Görünmek İçin Makyaj Teknikleri

Moda editör
loading...

Makyaj yaparken doğru makyaj yapmak çok önemli bir konudur. Yanlış makyaj sizi yaşınızdan daha büyük gösterebilir. Doğru makyajla yaşınızdan daha genç görünmek mümkündür. Pekiş bu nasıl olacak diyorsanız yazıma kulak veriniz. Yüzümüzdeki kusurların kapanmasını sağlayan ve mat bir yüze sahip olmamıza olanak sağlayan fondöteni doğru kullanarak daha genç görünebilirsiniz. Alacağınız fondötenin transparan özelliğinin olmasına dikkat ediniz. Ciltteki pigmentler eğer yüzünüze yansırsa daha genç görünürsünüz bunu da ancak fondöten ile sağlayabilirsiniz.

Fondöten sürerken daha ince şekilde sürmeye özen gösteriniz. Kullanacağınız fondötenin kremsi ya da likit şekilde olması da yine önemli bir konudur. Makyajda genç görünmenize olanak sağlayan başka bir makyaj malzemesi de alıktır. Doğru allıkla beş yaş daha küçük görünmek mümkündür. Özellikle kullanacağınız şeftali tonları canlı ve daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Allık renginden başka allık sürme teknikleri de çok dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur. Allık yüz şekline göre sürülmelidir. Makyaj yaparken cilt tonunuzun da farkında olmanız gerekir. Özellikle yaşınızı almışsanız zamanla ten renginiz soluk bir hal alır. Ve bu ten rengine göre makyaj yapmanız gerekir. Yanlış ton uyumu sizi yaşlı gösterecektir.

Gözaltı torbaları en erken yaşlanan bölgelerdir. Burada çok ince damarlar vardır. Bu damarlar kan toplar ve morarır. Siz bu morlukları doğru bir kapatıcı ile kapatırsanız yaşınızı en az beş yaş daha küçük gösterebilirsiniz. Kapatıcının ten renginizden bir ton açık olmasına dikkat ediniz.

Genç Görünmek İçin Makyaj Teknikleri
4 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Lens Kullanan Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı? başlıklı makalemizde makyaj, makyaj önerileri ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir