Facebook Şifre Çalma, Şifre Kırma

Genel ekrm
loading...

Sosyal medyanın hayatımıza her geçen gün daha fazla girmesi ile bilgisayar korsanlarının hesaplarımızı ele geçirme düşünceleri artmaktadır. Günümüzde birçok alanda hesabım çalındı, facebook şifremi çaldılar, şifremi kırdılar, facebook hesabım hacklendi! Gibi ifadelere sıkça rastlamışsınızdır. Özellikle ünlü hesapların, kuruluşların, şirketlerin hesapları hacklendiğinde haber kaynaklarında manşetler eşliğinde görmekteyiz.

Facebook hesabım hacklenebilir mi? Sorusunun yanıtına gelecek olursak evet facebook ve diğer hesaplarınız iyi düzeydeki bir hacker tarafından hacklenebilir. Hatta hiç kod bilgisi olmayan insanlar bile şifrelerinizi ele geçirebilir. Bunu nasıl yaptıkları hakkında sizlere birazdan belirteceğim sizler bu tuzaklara düşmeyerek facebook veya diğer hesaplarınızı koruyabilirsiniz.

Google, Facebook, Twitter ve diğer büyük şirketler kullanıcıların güvenliğini sağlamak sebebiyle milyonlarca dolar harcamaktadırlar tabi bunun böyle olması gayet doğal internet aleminin serüvenini neredeyse belirten bu denli büyük firmaların güvenliklerine yapacağı ücretlerin devasa olması gayet normal.

Sistem ne kadar güçlü olursa olsun her zaman bunu aşacak bir anahtar oluyor. Tabi bizler hacker olmadığımız için bu yol ve yöntemler hakkında bilgi verememekteyiz.

Bazı alanlarda facebook şifre kırma programı, twitter şifre kırma programı gibi saçma sapan başlık ve programlara denk gelebiliyorsunuz bunlardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum facebook şifre kırma gibi program olmamakla birlikte böyle bir yazılım yazılırsa bile kimse size ücretsiz olarak sunmaz. Bu tür programlar aksine bilgisayarınıza, telefon, tablet gibi cihazlarınıza virüs bulaştırarak hesaplarınıza ait bilgileri alma olasılıkları gayet yüksek az önce belirttiğim gibi sizler kesilikle bu tür başlıklardan uzak durun.

Lisanslı güçlü bir antivirüs programı kullanmanızı tavsiye ederim hangi antivirüs programını kullanmalıyım? Sorusuna kesilikle sizler yanıt bulmalısınız araştırarak hangi yazılımın size daha iyi bir performans sunacağını öğrenin ben bilgisayarımda  “kaspersky 2015 antivirüs”programını kullanmaktayım ve gayet memnunum.

Gelelim başlığımıza “Facebook Şifre Çalma, Şifre Kırma” evet bu başlığı seçme nedenim bu tür araştırmayı yapan insanların dikkatini çekerek bu yazıya ulaşmalarını sağlamak. Az önce belirttiğim noktaya gelecek olursak “Hiç kod bilgisi olmayan insanlar bile şifrelerinizi ele geçirebilir.” İfadesini açıklayacak olursak insanların nasıl basit bir yöntem ile facebook şifrenizi ele geçirdiğini anlatacağım çünkü günümüzde bu yöntem hala kullanılmaktadır.

Basit olarak bu işlem şöyle gerçekleşmektedir: Kod bilgisi olmayan insanlar facebook veya diğer platformlar ile oluşturdukları fake (sahte) hesaplar ile kullanıcılara mesaj atarak gönderdikleri mesaj içerisinde bir takım bağlantılar vererek kurbanların bu bağlantıya tıklamasını ummaktadırlar. Kurban bu bağlantıya tıklamasıyla bilgiler korsana gitmektedir veya sizi benzer fake sayfaya yönlendirerek tekrar giriş yapmanızı isteyecekler sizler bu benzer siteyi fark etmediğiniz zaman ve giriş formunu doldurup bağlan düğmesine tıkladığınız taktirde hesap bilgileriniz e-posta olarak korsana ulaşmaktadır.

Sizler bu basit yöntemlere düşmemek için öncelikle adres çubuğunda www.facebook.com ifadesinin olduğundan emin olun. www.facebook.xxx.com/net vs. bağlandılar benzer yani sahte sayfalardır bunlara kesilikle bilgilerinizi girmeyiniz.

facebook adres

Yukarıdaki görselde olduğu gibi bağlantının bu şekilde olduğuna dikkat edin. Sizlere facebook yetkili olarak, güvenlik içerikli mesajlar atarak farklı adreslere yönlendiren mesajları kesinlikle dikkate almayın! Sonraki yazılarda facebook hesabım çalındı! Ne yapmalıyım? Gibi bilgilere yer vereceğiz.

Facebook Şifre Çalma, Şifre Kırma
9 Oy verildi, ortalama: 4.9

Bir önceki yazımız olan Asgari Ücret ile İlgili Eleştiri başlıklı makalemizde Asgari Ücret, asgari ücret 2016 ve Asgari ücret Eleştiri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir