Esmer Bayanlara Makyaj Önerileri

Moda editör
loading...

Takdir edersiniz ki kadınların vazgeçilmezlerinden biri de makyaj yapmaktır. Kadınlar cilt bakımlarına önem verir ve daima güzel olmak isterler. Bu yüzden birtakım makyaj tekniklerini öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Öncelikle cilt tipinize ve ten renginize uygun ürünler seçmelisiniz. Bu sayede makyajınız daha iyi duracaktır. Örneğin bugün esmer kadınlara birkaç makyaj önerisinde bulunalım. Yaptığınız makyaj, saç ve ten renginize mutlaka uygun olmalıdır. Renk uyumunda yapacağınız hatalar sizi doğallıktan çıkarabilir. Pembe tonları ya da açık tonlardan ziyade kiremit rengi ve vişne çürüğü tonları koyu saçlarda daha iyi duracaktır.

Koyu renkler kullanarak dudaklarınıza daha çok vurgu yapabilirsiniz. Fakat dudaklarınız normalden inceyse koyu renk rujlar kullanmayabilirsiniz. İnce dudaklı kadınlara daha açık ve parlak rujlar yakışır. Esmer kadınlar için fondöten seçimi de oldukça önemlidir. Cildinizin daha pürüzsüz olması için ten renginize uygun fondöten sürmelisiniz. Esmer tenli kadınlar açık renkli fondötenler tercih etmemelidirler. Mümkünse güneş ışığı alan bir yerde fondöteni deneyerek ten renginize en uygun olanını seçmelisiniz. Uygun fondötene karar veremediyseniz satış danışmanlarından da destek alabilirsiniz. Doğal makyajlar her zaman sizde daha iyi duracaktır. Örneğin esmerlerin gözlerini ön plana çıkarmak için yoğun ürünler kullanmasına gerek yoktur. İnce bir eyeliner ve rimel onlar açısından yeterli olacaktır. Eyeliner sürdükten sonra çok hafif dağıtarak gözlerinize buğulu bir görünüm katabilirsiniz. Üstüne de maskara sürmeniz gözlerinizi daha ön plana çıkaracaktır. Yani ön plana çıkaracağınız yere dikkat etmelisiniz. Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, göz makyajınızı daha hafif yapabilirsiniz.
.

Esmer Bayanlara Makyaj Önerileri
4 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Lens Kullanan Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı? başlıklı makalemizde makyaj, makyaj önerileri ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir