Diş eti sorunu kesin çözüm (reklam değildir)

Sağlık ekrm
loading...

Evet böyle iddialı bir başlık ile yazımıza giriş yapalım yazımız kesinlikle bir tanıtım veya reklam amacı ile yazılmamıştır. Diş eti kanaması, çekilmesi gibi sorunları olan kişi yani benim tarafımdan denenmiş olup  iyi bir sonuç almam neticesi ile sizlerle paylaşma gereği duydum. Öncelikle kendi diş eti sorum ve gelişmelerden sizlere bahsetmek istiyorum.

Birkaç gün uyandığım zaman ağzımda yoğun kötü bir koku hissetmeye başlamıştım ve sorunun dişlerimden kaynaklı olduğunu düşünerekten özel bir diş hekimine gittim. Diş hekimi muayene işlemini gerçekleştirdikten sonra dişlerimde herhangi bir sorunun olmadığını söyledi ve bunun üzerine şikayetimi yani son günlerde yoğun kötü bir ağız kokusu yaşadığımı belirtmem ile birlikte tekrar muayene işlemine geçti ve sorunun diş etlerinden olduğunu söyledi ve diş etlerinin resmini çekerek diş etindeki kanamayı gösterdi bunun üzerine tedavisi ne olur vs. gibi sorularıma karşılık tedavisi yok ifadesi kullandı ve 2015 yılında böyle bir ifadeyle karşılaşmış olma şaşkınlığı ile şaka mı? Diye sorduktan sonra ciddi olduğunu fark ettim tekrar sormam ile şu cevaplar ile karşılaştım.

“Tuzlu su gargara” yapmamı belirtti. Evet tedavi buydu şaşkınlığım ile peki diyerek oradan ayrıldım. Bunu birkaç gün denemeden sonra çok etkili olduğunu söylemem doğru olmaz bu nedenle araştırma gereği duyarak bu sorunu yaşayan insanlardan sorarak bir çözüm arayıp durdum ve bunun sonucunu burada sizler ile paylaşmaktayım.

Sumak su ve gargara bu öneriyi ise diş eti sorunu olan insanlardan duydum ve gayet etkili olduğunu belirttiler. Yapılışı ise şöyle suya bir miktar sumak ekleyin buna tuzda ekleyebilirsiniz daha etkili olması sebebiyle kaynamasını bekleyin suyun rengini kırmızı-siyah olması lazım. Uygulanışı ise suyu sumaktan süzerek ağzınızda iyice çalkalayın tabi kaynar şekilde değil soğutarak bu sizin bileceğiniz şey.dis-fircalama

Bunu yaptığım an diş etlerim de garip his oluşuyordu sanırım baya etkili oluğunu söyleye bilirim. Bunu size de tavsiye ederim fakat sürekli hazırla ağızda çalkala bu döngüyü sürekli gerçekleştirmek zor olması sebebiyle uygun bir diş macununun olup olmadığını araştırdım ve bunun üzerine “parodontax” diş macununun uygun olacağını düşünerek satın aldım ve kullanmaya başladım.

Parodontax diş macununu kesinlikle tavsiye etmekteyim arkadaşlar başlarda tadını sevmeyeceksiniz alışma sürecinden sonra bu durum değişecektir. Şuan tek yaptığım şey düzenli olarak sabah ve gece olarak dişlerimi fırçalamaktayım ve diş eti sorunum tamamen çözülmüş durumda. Tuzlu su gargara, sumak vs. gibi yukarıda bahsetmiş olduğum önerileri başlarda denemiş olsam da sizlerinde denemenizi isterim ve önermekteyim özellikle sumak ile şuan sadece Parodontax ile dişlerimi fırçalamaktayım ve gayet memnum arkadaşlar sizlerde bu yöntemleri uygulamanız durumunda bu sorunu aşacağınızı düşünmekteyim tabi ki ilk iş bir diş hekimine görünmek olduğunu unutmayın. Bu yazı tamamen bir tavsiye niteliği taşımakla birlikte reklam ve tanıtım amacıyla yazılmamıştır.

Diş eti sorunu kesin çözüm (reklam değildir)
10 Oy verildi, ortalama: 4.3
loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir