Diş Eti İltihabı Belirtileri

Sağlık editör
loading...

Diş sorunları her yaşta başımıza gelen sorunlar olmaya devam ediyor. Diş ağrısı bir çok ağrıdan daha kötü ve şiddetli sayılan bir ağrı türüdür. Bir çok insan hayatı boyunca bu diş ağrısını yaşar fakat diş hekiminden korkması nedeni ile de tedavi olmak istemez. Fakat diş hekimine görünmek şarttır. Yoksa ileri ki dönemler de diş iltihap yapabilir.

Bu iltihabın ilk belirtisi ise, dişte yaşanan şişliktir. Diş eti iltihap yaptığı zaman yanakta bir süre şişlik oluşur. Dişte iltihap olduğu sürede diş çekimi de ne yazık ki mümkün bir durum değildir. Çekilse dahi diş uyuşmaz ve oldukça acılı bir diş çekimi olacaktır. Bu nedenle bir çok diş hekimi iltihabın geçmesini bekler. Diş eti iltihabının belli başlı belirtileri ise diş etinde görülen ve sık sık yaşanan diş eti kanamasıdır. Sağlıklı diş etleri çoğu zaman kanama yapmaz. Eğer dişlerinizde diş eti iltihabı var ise, sık sık kanama yapar ve ağız kokusu oluşur. Ağız içinde meydana gelen kötü ve hoş olmayan kokuda diş eti iltihabının bir belirtisidir. Diş etlerinin rengine bakarak diş eti iltihabı olup olmadığı da anlaşılır. Diş etinin rengi normalden farklı ise bu da diş eti iltihabı sebebi sayılır. Dişler üzerinde görülen lekeler ve diş taşları da ağızda oluşan diş eti iltihabının bir sonucudur. Sağlıksız dişler de ve düzenli olarak fırçalanmayan dişler de bu durum görülür.

Diş Eti İltihabı Belirtileri
3 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Dış Kulak İltihabı Belirtileri başlıklı makalemizde dış kulak iltihabı ve kulak iltihabı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir