Depresyona Hangi Bitki İyi Gelir ?

Sağlık editör
loading...

Sevgili hanımlar ve beyler, her an elimizin altında olan bitkilerin faydası saymakla bitmiyor. Bir çok derde anında deva olan bu mucize bitkiler, depresyondan da sizi anında kurtarıyor. Depresyon kişiyi ruhsal olarak çöküntüye uğratan, içe kapanık, hayattan zevk almayan bir ruh hali içinde olmasıdır. Bu ruh hali başlarda çok fazla etki etmese de zamanla kişiyi intihar eğilimine kadar sürükler. Bu nedenle kısa süre içinde bir çözüm yolu bulunması en temel şarttır. Depresyon bir nevi iştahsızlık halidir. Kişi içine kapanır ve bir süre kimseyi görmek, hiçbir şey yapmak istemez. Tabi bu süreç içinde iştahı da azalır ve yemek yemek istemez.

Fakat bazı bitkiler depresyon üzerinde inanılmaz etkilere sahiptir. Bu bitkileri tüketerek kısa süre içinde depresyondan kurtulup eski neşeli ruh halinize geri dönebilirsiniz. Depresyona iyi gelen bitkilerden ilki, sarı kantaron bitkisidir. Bu bitki kısa süre içinde iyileştirici ve huzur verici olumlu bir etkiye sahiptir. Sarı kantaron salgıladığı mutluluk hormonu ile sizi kısa süre de depresyonun etkisinden kurtaracaktır. Ve diğer bir depresyon kovucu bitki ise papatya olacaktır. Papatyanın uyku sorunları üzerinde ki olumlu etkisi malum. Papatyanın diğer bir olumlu yanı da depresyona çok iyi gelmesidir. Ayrıca meyan kökü ve melisa otu da depresyona iyi gelen bitkiler arasında yer alır. Salgıladığı mutluluk hormonu ile kısa süre içinde sizi depresyonun karanlık etkisinden kopararak huzurlu ve neşeli bir ruh haline geri döndürecektir.

Depresyona Hangi Bitki İyi Gelir ?
2 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Behçet Hastalığı Nedir ve Belirtileri başlıklı makalemizde behçet hastalığı ve behçet hastalığı belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir