Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Sağlık editör
loading...

Cildimiz en değerli kıyafetimizdir. Cilt bakımı bir kadın için olması gereken bir noktadır. Bir kadın cilt bakımında nelere dikkat etmelidir diyorsanız yazıma kulak veriniz.

Cildinizin öncelikle tanımanız gerekir. Yani cildiniz karma mı yağlı mı yoksa kuru bir cilt mi bunu bilmeniz gerekir. Cilt tipinizi bildikten sonra ona göre cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Cilt bakım ürünlerini kullanacaksanız da kimyasal katkı madde içermeyen alkolsüz ürünleri tercih ediniz. Aksi takdirde cildiniz zarar görecektir. Yağlı bir cildiniz varsa günde üç dört kez cildinizi yıkamanız gerekir. Çünkü yağlı ciltler çok çabuk kirlenir. Yağlı ciltler için kullanacağınız kremin de yağsız olmasına dikkat ediniz. Cilt temizliği de çok önemlidir. Eğer makyaj kullanıyorsanız mutlaka cildinizi sürekli yıkayınız. Özellikle gece uyumadan önce mutlaka cildinizi kötü kirlerden arındırınız. Cilt yapınıza göre peeling tonik maskeler yapınız. Cildiniz daha bakımlı güzel olacaktır. Kuru bir cildiniz varsa sürekli cildinizi nemlendiriniz. Kuru ciltler çabuk kırışır. Ve bu yüzden de cildinizi sürekli nemli tutunuz. Sağlıklı bir cildiniz olsun istiyorsanız mutlaka su tüketiniz. Günde en az sekiz bardak su içmeniz gerekir. Su cildi nemli tutar. Cildi besler ve cilde güzellik verir.

Cilt güzelliğiniz için günlük meyve tüketimine ve sebze tüketimine yer veriniz. Aşırı yağlı tuzlu ve baharatlı besinlerden uzak durunuz. Güneşe asla güneş kremsiz çıkmayınız. Güneş kremi sizin teninizi güneşten koruyacaktır.
Sağlıklı bir cilt için düzenli beslenmek ve düzenli spor yapmak da çok önemlidir.

Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli ?
2 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısı Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde diş ağrısı, diş ağrısına çözüm ve diş ağrısına ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir