Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık editör
loading...

Cilt bakımı en çok önem verilmesi gereken, genç bir cilt için, parlak, pürüzsüz ve cilt üzerinde siyah nokta, kırışıklar, sivilceler gibi sorunların olmayan, yağ dengesi normal seviyede olan cilt sağlıklı bir cilt tipidir. Sağlıklı ve genç bir cilt için yapmanız gerekenleri bilirseniz ve cildinize uygularsanız güzelliğiniz de bir şey kaybetmezsiniz. Cilt bakımında dikkat etmesi gerekenler şunlardır

Sigara, alkol ve aşırı kafeinde uzak durun bunlar cildi yaşlandıran ve yıpratmaktadır. Sağlıklı bir uyku devresi gece alınan uykunun vücut ve özellikle cilt üzerinde mükemmel etkisi vardır.

Sağlıklı beslenme özellikle sebze, meyve ağırlıklı beslenme cilt üzerinde oldukça etkilidir. Yararlı yağların da ciltte oluşabilecek sorunlara iyi gelmektedir. Özellikle balık tüketin balık yararlı olan yağlar vardır. Ceviz, badem, fındık ve yemeklerinize, salatalarınıza zeytinyağı katın.

Bayanlar, makyaj malzemelerinize dikkat edin makyaj malzemelerin cilde zarar vermeyen cildi besleyen kremler özellikle almaya özen gösterin. Makyaj temizliğinde gül yağı ve gül suyu ile ve ya uzmanların önerdiği doğal temizleyicilerle temizleyin.

Sivilcelere dikkat onları sıkmayın, patlatmayın onlar için doğal maske ve kremler uygulayın ve sivilce sorunuzdan kurtulun.

Su, cilt için olmasa olmazdır günde en az iki litre su için bu cilt güzelliğiniz için önemlidir. Güneş, uzun süre kalınan güneşte cilt lekeleri başta olmak üzere birçok olumsuzluğuna neden olur. Dikkat edin güneşe çıkarken önlem alın.
cilt tipimize göre sabun kullanın yüz yıkaması için ve yüzünüzü her gün yıkamayın iki gün de bir yeterli olacaktır.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
4 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısı Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde diş ağrısı, diş ağrısına çözüm ve diş ağrısına ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir