Çatlayan Dudaklar İçin Ne Yapılmalı ?

Moda editör
loading...

Çatlamış, kurumuş ve hatta ağrıyan dudaklar kış aylarının en büyük sorunları arasındadır. Peki ya evde kendi kendinize yapabileceğiniz doğal yöntemler ile kurumuş dudaklarınızdan kurtulabileceğinizi söylesek? İşte çatlayan dudaklara doğal çözüm önerileri!

Gittikçe soğuyan ve kuruyan hava sebebi ile, dudakları ısırma sebebiyle ve bazı durumlarda alerji ya da vitamin eksikliği gibi sebeplerden dolayı dudaklarda çatlaklar oluşabilir. Bu çatlakların büyük bölümü evde doğal yöntemler ile geçirilebiliyor olsa da dudak çatlaklarınız zaman zaman kanıyor ve iltihaplanıyorsa muhakkak bir doktora gitmelisiniz. Diğer basit çatlaklar için en etkili yöntem ise bal kürü olarak biliniyor. Bal kürü için, dudaklarınıza bir miktar bal sürün. Daha sonra hiç kıpırdamadan üst kısımlarına biraz da vazelin sürün. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar dudaklarınızı hiç kıpırdatmadan bekleyin. Yeteri kadar bekledikten sonra parmak uçlarınız yardımıyla ılık su kullanarak dudaklarınızı temizleyin. 2-3 gün art arda günde 1 kez olmak üzere tekrarladığınızda dudaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bal, dudaklarınıza canlılık ve dolgunluk da katacaktır. İkinci olarak çatlayan dudaklar için size hindistan cevizi yağını önerebiliriz. Evet, yanlış duymadınız! Hindistan cevizi yağı kurumuş dudaklar için adeta mucizedir. Özellikle çok soğuk ve kuru havalarda günde 2 ya da 3 kez sürmeniz dudaklarınızı kurumaktan koruyacaktır. Koruma özelliğinin yanı sıra kuruyan dudaklarınızı da yenileyecektir. Son olarak ise, kuruyan dudaklarınıza çözüm olarak salatalık kullanabilirsiniz. Salatalığı dilim halinde kesin ve bir dilimini dudaklarınıza sürün. Anında farkı hissedeceksiniz.

Çatlayan Dudaklar İçin Ne Yapılmalı ?
3 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Lens Kullanan Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı? başlıklı makalemizde makyaj, makyaj önerileri ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir