Buğday Tohumu Yağı Faydaları Nelerdir ?

Sağlık editör
loading...

Buğday tohumu yağı özellikle son yıllarda doğal cilt bakımı yapanlar tarafından kullanılır. Buğday tohumu yağı cilde hızla nüfuz ederek serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı korur ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Buğday tohumu yağı bağışıklık sistemini güçlendirir ve sinir sistemini korur. Buğday tohumu A ve D vitamini içerir. Buğday tohumu yağı besleyici özelliği taşımaktadır. Buğday tohumu yağı egzama ve Sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarının belirtilerini hafifletmek için önemli bir yağdır ve Cildi nemlendirir. Buğday tohumu yağı kan dolaşımını arttırır ve cildin yaşlanmasını geciktirir.

Bunun yanında dudak kenarlarında, boyun, yüz, ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların yok olmasını sağlar ve dizlerde ve dirseklerdeki sertliğin yumuşamasını sağlar ve aynı zamanda hamilelikte meydana gelen çatlaklara iyi gelir ve çatlakların oluşmasını engeller. Buğday yağı yanıkların tedavisinde kullanılır. Özellikle ergenlik döneminde gençlerin yüzünde çıkan sivilcelerin kurumasını ve yok olmasını sağlar. Buğday tohumu yağı, vücut tarafından üretilmeyen ancak vücudumuz için gerekli olan linoleik asit, oleik asit ve stearin yağ asitleri için çok iyi bir kaynaktır. Kuruyan saç, uçların kırılmasına ve kabarmaya neden olur. Sacın nemlenmesini sağlayan yağ üretimidir saça en iyi gelen yağlardan biride buğday tohumu yağıdır. Oldukça hassas bir yağ olan buğday tohumu yağı doğru muhafaza edilmezse besleyici ve faydalı özelliklerini önemli oranda kaybeder, yağın doğallığını ve besin değerini koruması için güneş ışınlarından uzak ve koyu renkli şişede ve kuru ortamda saklanması gerekir. Buğday yağının zararı yoktur. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Buğday Tohumu Yağı Faydaları Nelerdir ?
3 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısı Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde diş ağrısı, diş ağrısına çözüm ve diş ağrısına ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir