Bilgisayar Kapanmama Sorunu Çözümü

Teknoloji ekrm
loading...

Yeni sistem yüklemesi, güncellemeler ve diğer sebepler nedeniyle bilgisayarınızda bazı sorunlar oluşabilir. Bunlardan biri olan ve başlığımızda da yer aldığı gibi bilgisayarınızda bazı sebeplerden dolayı kapanmama sorunu oluşabilmektedir. Bu sorunu güç düğmesine basılı tutarak aşabilirsiniz lakin sinir bozucu tarafı olduğu aşikar. Bu sebeple sizlere burada bilgisayar kapanmaması sorunu çözümünü anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle uygulayacağımız ilk adım: Denetim masası, güç seçenekleri sayfasına gidiniz. Açılan sayfanın sol kısmında güç düğmelerinin yapacaklarını seçin bağlantısına tıklayın açılan sayfada üst kısımda yer alan şu anda kullanılmayan ayarları değiştir bağlantısını tıklayın ve aşağıdan Hızlı başlatmayı aç’ı iptal edin.
Bu işlemi uyguladığınız taktirde hala bilgisayar kapanmıyorsa aşağıdaki işlemi uygulayınız.

Ati veya nvidia ekran kartı kullanıyorsanız ekran kartınızın “denetim masası” sayfasına gidiniz genel olarak masa üstü sağ tıklamanız ile bu bağlantıya ulaşabilirsiniz. ekran kartı denetim masası
Evet bu seçeneğe tıklayıp (ekran kartı markanıza göre değişken gösterir) ekran kartı denetim masamıza geldiğimiz taktirde karşımıza şöyle bir sayfa açılacaktır. ekran kartı denetim masası 2
Bu sayfada yer alan görüntü ayarlarını ön ayarla yap, 3D ayarlarının yönetilmesi ve PhysX yapılandırması başlıklarını tıklayarak açılan sayfalarda tercih edilen grafik seçeneklerinde ekran kartı yani ati veya nvidia kartı kullanıyorsanız hangisi ise onu seçiniz otomatik seç gibi seçenekleri de yine değiştirip ekran kartımızı seçiyoruz. Bu işlemi uyguladığınız taktirde bilgisayar kapanmama sorununu çözmüş olacaksınız buna rağmen sorun hala devam ediyorsa güncellemeleri kontrol ediniz.

Bilgisayar Kapanmama Sorunu Çözümü
11 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan iOS 9 Güncellemesi Alacak cihazlar başlıklı makalemizde Güncel, ios 9 ve ios 9 beta hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir