Bilgisayar Driver Tarama ve Güncelleme

Program ekrm
loading...

Driver nedir? Sorusunun cevabını öğrenmemiz lazım ilk olarak daha sonra başlıkta yer alan “Bilgisayar Driver Tarama ve Güncelleme ” Başlığımıza döneceğiz şimdi sorumuzun cevabına gelelim. Driver: Bilgisayarlarınızı oluşturan donanım bileşenlerinin düzgün şekilde çalışması için gerekli olan yazılımlara verilen isimdir.

Bilgisayarımıza format attıktan sonra donanım yazımları da silinmiş olacaktır bu nedenle bilgisayar donanımlarına uygun driver dosyaları yüklenmesi lazım yükleme işlemi yaptıktan sonra donanımlarınız uygun bir şekilde çalıştığını göreceksiniz.

Yüklemiş olduğunuz sürücülerin güncelliğine dikkat ederseniz bilgisayarınız için çok iyi olacaktır çünkü bilgisayarınızı yavaşlatan ve hatalara sebep olan şeylerden biri güncelliğini yitirmiş sürücülerdir bu nedenle yazılımların güncelliğine dikkat edin.

Driver nasıl yüklenir? Bilgisayarıma uygun driverları nasıl bulacağım? Gibi soruların cevaplarını baka bir konuda genişçe yer vereceğim şimdi ise başlıktaki konumuz olan “Bilgisayar Driver Tarama ve Güncelleme” konumuza dönelim

Sürücülemizin yazılımlarının güncelliğini tek tek kontrol etmek uğraş gerektiren bir işlemdir bunu size önermem lakin benim için sorun olmaz derseniz sizin bileceğiniz iş 🙂 belirteceğim yol çok basit ve temiz bir yol çünkü sizler ile paylaşacağım program sayesinde tüm sürücülerinizi tarayıp güncellik durumlarını belirtiyor ve tek butonla güncelle dediğiniz taktirde driverlarınız (sürücüleriniz) güncelleme işlemi başlıyor.

Güncelleme işlemi tamamladıktan sonra program ekran resmi:

driver-booster-son

 

Program bilgileri:

Program adı: Driver Booster
Program sitesi ve indirme bağlantısı için tıklayın..

Bilgisayar Driver Tarama ve Güncelleme
1 Oy verildi, ortalama: 5
loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir