2017 LYS 3 Kaç Gün Kaldı? (Sayaç)

Eğitim ekrm
loading...

Üniversitesi girişin 2. adımı olan Lisans Yerleştirme Sınavı, YGS barajı aşılması durumunda girilmektedir. Adaylar lisans programına yerleşmek istiyorlarsa Lisans Yerleştirme Sınavlarına girmek zorundalar. Her geçen zaman ile sınava yaklaşılan günler sebebiyle adaylar arasında heyecan artmaktadır, heyecanı sadece üniversite adayları için belirtmek yanlış olacaktır. Aileler, arkadaşlar, öğretmenler gibi yakın çevrelerde bu heyecana ortak olmaktadırlar.
Lisans Yerleştirme Sınavı 3, sabah saat 10.00’da başlayacak, tek oturumda uygulanacak ve toplam 120 dakika sürecektir. Lisans Yerleştirme Sınavı 3‘te, Türk Dili ve Edebiyatı Testi ile Coğrafya-1 Testi yer alacaktır. Türk Dili ve Edebiyatı Testinde 56 soru bulunacak ve 85 dakika cevaplama süresi verilecektir. Coğrafya-1 Testinde ise 24 soru bulunacak ve 35 dakika cevaplama süresi verilecektir. Her bir test ayrı soru kitapçığında bulunacak, tek cevap kâğıdı kullanılacaktır. ÖSYM Tarafından henüz 2017 sınav takvimi açıklanmadı fakat bizler 2016 sınav takvimini göz önünde bulundurarak başlıkta yer alan sorunun yanıtını sizler için hazırladık. 2017 ÖSYM takvimi açıklandığında ise asıl bilgiler doğrultusunda güncellemede bulunacağız.
Başlıkta yer alan sorumuzun yanıtına gelecek olursak ise aşağıda yer alan basit geri sayım aracı ile 2017 LYS 3 Kaç Gün Kaldı? Sorusunun yanıtını almış olacaksınız.

Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya)
2017-LYS3 sınavına;

Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) Sınav tarihi: Henüz açıklanmadı 2016 tarihleri göz önüne alarak sayacımız tahmini veriler ile çalışacaktır. ÖSYM tarafından 2017 takvimi paylaşıldığı zaman sayacımız güncellenecektir.

2017 LYS 3 Kaç Gün Kaldı? (Sayaç)
7 Oy verildi, ortalama: 4.9

Bir önceki yazımız olan 2017 LYS 2 Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde 2017 LYS, LYS ve LYS 2 Kaç gün kaldı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir