2017 LYS 1 Kaç Gün Kaldı?

Eğitim ekrm
loading...

İlerleyen zaman ile birlikte üniversite adaylarının heyecanı artmaktadır. Hayalini kurdukları, hedefledikleri üniversiteye ulaşmanın iki basamağın son basamağı olan Lisan Yerleştirme Sınavı hızla yaklaşmaktadır ve bu adaylar için tatlı bir heyecan oluşturmaktadır. Hayatın en önemli ve hayatınıza yön verecek olan bu sınavlarda tüm üniversite adaylarına başarılar dileriz. Üniversite adaylarının Lisan Yerleştirme Sınavına girmeleri için YGS baraj puanını geçmek zorundalar. YGS baraj puanını geçemeyen adaylar için üniversite seçeneği hala devam etmektedir. Tabi ki gelecek sene tekrar YGS’ye girerek üniversite serüveninize devam edebilirsiniz. Bu bilgiler dışında LYS-1’de, Matematik Testi ve Geometri Testi yer almaktadır. Matematik Testinde 50 soru bulunup ve 75 dakika cevaplama süresi verilecektir. Geometri testinde 30 soru bulunup ve 60 dakika cevaplama süresi verilmektedir. Her bir test ayrı soru kitapçığında bulunmakla birlikte tek cevap kağıdı kullanılmaktadır.
2017 LYS 1 Kaç Gün Kaldı? Sorusunun yanıtına gelecek olursak ÖSYM tarafından 2017 takvim açıklanmamıştır henüz bu sebeple bizler 2016 takvimine istinaden 2017 LYS tarihlerini tahmini olarak belirteceğiz ancak ÖSYM tarafından yapılacak olan 2017 takvime göre tekrar güncellemede bulunacağız.

2017-LYS1 sınavına;

Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) Sınav tarihi: Henüz açıklanmadı 2016 tarihleri göz önüne alarak sayacımız tahmini veriler ile çalışacaktır. ÖSYM tarafından 2017 takvimi paylaşıldığı zaman sayacımız güncellenecektir.

2017 LYS 1 Kaç Gün Kaldı?
5 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan 2016 YDUS'a Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde 2016 YDUS, sayaç ve ygus hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir