2016 Sevgililer Gününe Kaç Gün Kaldı?

Genel ekrm
loading...

Sevgililer günü çiftler için önemli gün olarak tabir edilmektedir tabi bu durum tüm çiftleri kapsamamaktadır bazı çiftler özel gün olarak tabir edilen günleri saçma olarak tanımlarken bazı  çiftler fazlasıyla önem vermektedir. Sevgililer günü çiftlerin özel bir gün geçirme istekleri yüksek bu sebeple çiftler birbirlerine bu anlamda hediyeler göndermekteler, özel mesajlar ile birbirlerine duydukları hissi ifade etmektedirler. Şimdi sevgililer günü hakkında bilgilere bakalım.

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Evet bu bilgiyi öğrendikten sonra ise asıl konumuza dönelim 2016 sevgililer gününe kaç gün kaldı? Sorusunun yanıtını aşağıdaki sayaç ile sevgililer gününe kalan gün, dakika olarak öğrenebilirsiniz.
Sevgililer Gününe:

2016 Sevgililer Gününe Kaç Gün Kaldı?
3 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan Volvo S90 Resimleri başlıklı makalemizde s90, Volvo ve Volvo S90 hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir