2016 KPSS (Ortaöğretim) Kaç Gün Kaldı? (Sayaç)

Eğitim ekrm
loading...

Daha önce ki yazılarımızda bu başlıkta belirttiğimiz konuya benzer içeriklere değinmiştik. KPSS, kamu kurumlarında görev alacak personeli belirlemek amacıyla yapılan bir dizi sınavın genel ismidir. Bu sınavlarda ki fark eğitim düzeyiniz ve alanınız belirtmektedir. KPSS sınavlarından biri olan 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ortaöğretim Düzeyi) sınavı lise mezunu adayları bu sınav türüne girebilmektedir. Tabi burada mezun olarak belirtmemiz çok doğru olmayacaktır çünkü,

ÖSYM’nin KPSS Başvuru kılavuzunda şu ifadeler yer alıyor:”Bu sınava liselerden mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun olamayıp ancak sınavın geçerlilik süresi olan 2 yıl içinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecektir.”

Bu ifadeden anlaşılacağı üzere lise öğrencileride mezun olmadan KPSS sınavına girebilmektedirler yalnız unutmamak gerekir ki alacağınız KPSS puanı 2 yıl geçerli olacaktır ayrıca mezun olmadan tercih yapmanız mümkün değildir bunları da dikkate alarak sınava girebilirsiniz.
2016 Ortaöğretim KPSS günler geçtikçe yaklaşmakta ve adayların heyecanları hızla artmaktadır. Başlıkta da belirttiğimiz soruya değinecek olursak aşağıda vereceğimiz basit geri sayım aracı ile 2016 KPSS (Ortaöğretim) kaç gün kaldı? Sorusunun yanıtını öğrenebilir ayrıca 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ortaöğretim Düzeyi) tarihini aşağıda öğrenebilirsiniz.
2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans (Ortaöğretim Düzeyi) Sınavına;


Sınav tarihi: 23.10.2016

2016 KPSS (Ortaöğretim) Kaç Gün Kaldı? (Sayaç)
17 Oy verildi, ortalama: 4.8

Bir önceki yazımız olan 2016 KPSS (Ön Lisans) Kaç Gün Kaldı? (Sayaç) başlıklı makalemizde KPSS'ye kaç gün kaldı, KPSS'ye ne kadar kaldı ve ÖN LİSANS KPSS hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir