2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına Kaç Gün Kaldı?

Eğitim ekrm
loading...

Toplumların şekillenmesinde büyük bir payları olan değerli öğretmenlerimiz, 2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına girmek durumundalar kendi alanlarından girecekleri sınav atanma durumlarının büyük bölümünü oluşturmaktadır. ÖABT yani Öğretmenlik Alan Bilgisi Testisınavına sayılı günler kaldı yapılan KPSS Lisans sınavından sonra uygulanan alan bilgisi sınavı gelecek ay içerisinde yapılacaktır. Başlığımızda belirttiğimiz gibi 2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavına kaç gün kaldı? Sorusunun yanıtını ve sınavın yapılacağı tarihe aşağıda ulaşabilirsiniz. Peki hangi alanlar bu sınava girebilmektedir? Yanıtını ÖSYM duyurusu ile öğrenebilmekteyiz buna göre;

Sınav Yapılacak Alanlar
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar;Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği olarak belirlenmiştir.

2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına;


Sınav tarihi: 24.07.2016

2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına Kaç Gün Kaldı?
15 Oy verildi, ortalama: 4.9

Bir önceki yazımız olan 2016 KPSS (Ortaöğretim) Kaç Gün Kaldı? (Sayaç) başlıklı makalemizde 2016 KPSS, kpss lise ve KPSS'ye kaç gün kaldı hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir