2016 ALES’e Kaç Gün Kaldı?

Eğitim ekrm
loading...

ALES nedir? Sorusunun yanıtını verecek olursak, yüksek lisans başvuruları için başvurulan sınav olarak bilinen ALES, Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için ve doktora eğitimi için girilmesi gereken bir sınavdır. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yılda 2 kez yapılır. Bu iki dönemde yapılan sınavlar ALES İlkbahar Sınavı ve ALES Sonbahar Sınavı olarak adlandırılmaktadır.
Başlıkta da belirtmiş olduğumuz gibi 2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) kaç gün kaldı? Sorusunun yanıtı gelecek olursa aşağıda sizler paylaşacağımız basit geri sayım aracı ile takipte buluna bilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız bu sayaç Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (Sonbahar Dönemi) belirtmektedir.
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (Sonbahar Dönemi);


Saat verileri değişkenlik gösterebilir.

2016 ALES’e Kaç Gün Kaldı?
2 Oy verildi, ortalama: 5

Bir önceki yazımız olan 2016 TUS'a Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde 2016 TUS, Kaç gün kaldı ve sayaç hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir