2014 Üniversite Ek Tercihler ne Zaman?

Eğitim ekrm
loading...

2014 Üniversite tercih sonuçlarının açıklamasından sonra istediği bölüm yada üniversiteye yerleşemeyen adayların 2014 üniversite yerleşme düşünceleri henüz bitmesine gerek yok çünkü yerleşemeyen adayların üniversite tercihlerinde kontenjanı dolmayan bölümlerin dolması adına ek tercih seçeneği açılıyor. 2014 üniversite tercihlerinde yerleşemeyen adaylar ek tercih seçeneğinden yararlanıp tercih edeceği üniversiteye yerleşebilirler.

Ek tercih en kötü yanı yerleşmek daha zor şöyle ki; adayların düşündüğü ve tercihini yaptığı üniversitelere yerleşemediği taktirde üniversiteye yerleşememe psikolojisi nedeniyle düşündüğü üniversite ve bunun yanında yerleşme ihtimali çok yüksek üniversitelere tercih yapabiliyorlar kısaca kontenjan az tercih sayısı yüksek.

ek tercihler üniversiteye yerleşenlerin kayıt yaptırmaları ardından boş kalan kontenjanlar doğrultusunda ek tercih puan ve sıralamaları paylaşılıyor. Kesin bir tarih olmaması yanında geçen seneki tarihlere bakım şöyle bir yorumda bulunabiliriz.

2012 Tercih Süresi : 27 Eylül – 1 Ekim 2012

2013 Tercih Süresi : 25-30 Eylül 2013

geçmiş seneki tercih tarihlerine baktığımız taktirde 2014 ek tercih tarihleri: 25-30 Eylül 2014 olarak söyleyebiliriz.

2014 Üniversite Ek Tercihler ne Zaman?
Değerlendir

Bir önceki yazımız olan Başbakanlık ve KYK Burs Başvurusu ne Zaman? başlıklı makalemizde Başbakanlık ve KYK, Başbakanlık ve KYK Burs ve Burs hakkında bilgiler verilmektedir.

loading...

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir